SÜREKLİ MUTSUZ HİSSEDENLER İÇİN BİR ADIM ATMA VAKTİ!

Mutsuzluğu hayatının bir parçası haline getirenlerin bundan kurtulmak için yapabilecekleri bir şey var mı sizce ?

Ben sizin adınıza kocaman bir“EVET” diyeyim. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı sürecin de etkisiyle yaşadığı hayattan memnun olmayan, devamlı “mutsuzum” diyenlerin sayısı epey arttı. Bir çoğumuz yoğun stres altında olduğumuz için de zihinsel olarak çok yorulduk.

Mutsuzluğun üstesinden gelmek için önce ne anlama geldiğini bilmemiz gerekiyor.

MUTSUZLUK NEDİR? İNSAN NEDEN MUTSUZ OLUR?

Hayatı boyunca mutsuz yaşamaya mahkûm iki tip insan vardır.

Birincisi, mutluluğu gelecekte yaşayacakları olaylara bağlayanlardır. Bu tip insanlar mutlu olabilmek için sürekli bazı şartların yerine gelmesini bekler. Farkında olmadan hayatı ertelerler. Devamlı hayaller kurar, planlar yapar ve onun gerçekleşmesini bekleyerek zaman geçirirler . Ve sadece istedikleri şeyler olduğun da mutlu olabileceklerini düşünürler.

İkinci tip insanlar ise devamlı geçmişte yaşayanlardır. Hep bir pişmanlık içindedirler ve geçmişte yaşadıkları olayları sorgulayıp dururlar. Zihinlerinden geçen her düşüncede “EĞER”LER ve “KEŞKE”LER vardır. Geçmişin muhasebesini yapmaktan adeta yorgun düşerler. Kendilerine acıma eğilimindedirler. Yaşadıkları hayata ve kadere isyan ederler. Onlarla konuştuğunuzda size anlatacakları; pişmanlıkları, başarısızlıkları, şanssızlıkları ve daima haksızlığa uğradıkları olacaktır. Bu tip insanlar devamlı geçmişte yaşadıkları için bugünü ıskalarlar.

Elbette hepimizin geçmişi farklı farklı sorunlar ve travmalarla dolu. Kimimiz eşimize, kızımıza, oğlumuza, arkadaşımıza; kimimiz akrabalarımıza, annemize, babamıza, sevgilimize ve daha yazmadığımız birçok kişiye kırgın yada kızgındır.

MUTLULUK ERİŞİLMEZ DEĞİL!

Unutmayın ki;

-Mutlu olabilmemiz bugünü yaşayabilmemize bağlıdır.

-Bugünü yaşayabilmemiz geçmişten getirdiğimiz yüklerden kurtulmamıza bağlıdır.

-Üzerimizdeki yüklerden kurtulmak ise onları affetmemizle mümkündür.

Bu hafta kendinize bir iyilik yapın ve bu yazıyı okuduktan sonra önce kendinizi sonra da sizi inciten, kıran, üzen her kim varsa affedin.

Affettikçe hafifleyeceksiniz.

Hırslarınızdan, anlık öfkelerinizden ve kendinizle olan kavgalarınızdan özgürleşeceksiniz. Enerjinizi kendinize ve daha olumlu şeylere harcamaya başlayacak ve nasıl iyileştiğinizi, başarılarınızın nasıl arttığını hayretle göreceksiniz.

Affetmek ruhunuzu temizler.

Lütfen MUTLU olmak için bir adım atın. Ve AFFEDİN…

“Kendimi Affediyorum” olumlama cümleleri.(Gün içinde tekrarlayın !)

1- Üstümde bulunan şüphe, utanç, kaygı, ve suçluluk duygularını indiriyor ve zihnimden temizliyorum.

2- Geçmiş hatalarımı ve negatif duygularımı affediyor ve geleceğe güvenle yürüyorum.

3- Tüm yaşamımdaki hataları kabul ediyor ve affediyorum.

4- Hayat benim için verilmiş harika bir hediye. Kendimi affediyor ve kabul ediyorum.